Технології

Безпілотні автомобілі від BMW

До числа розробників безпілотних автомобілів приєднався автоконцерн BMW. Передові розробки в цьому напрямі ведуться компанією Google, але і у світових автовиробників є всі шанси обігнати лідера.

Безпілотні автомобілі від BMW

Керівництво BMW склало плани щодо створення повністю автономних систем керування автомобілями до 2025 року. Нещодавно компанія спільно з Continental оголосила про дослідницький проект на найближчі два роки, в рамках якого буде створено ряд прототипів технічних систем для автопілотів. Потім вони пройдуть етап тестування і будуть доведені до стадії промислових зразків. Тести заплановано провести на автодорогах Німеччині і в Європі з метою перевірки роботи систем в типових проблемних ситуаціях, таких як платні дороги, перехрестя, перетин національних кордонів.

План такий: до 2016-го будуть готові деякі автономні системи, до 2020-го – високоавтоматизований прототип, який здатний самостійно їздити на конкретних ділянках дороги. А до 2025-го має бути створений повністю автономний автомобіль BMW, який зуміє їздити на всіх ділянках доріг без участі людини в салоні.

За прогнозами Google, поява і початок продажів автопілотів призведе до 3 революційних змін на авторинку:

  • Зменшення кількості ДТП на 90 %
  • Зменшення витрат палива та часу в дорозі на 90 %
  • Зменшення кі-сті машин на 90 %

Представники BMW підкреслюють, що останні 10 років компанія розробила цілу лінію технічних рішень, що вписуються в концепцію повністю автономних автомобілів. У тому числі, дослідження велися і рамках проектів Emergency Stop Assistant і BMW TrackTrainer.

Проект TrackTrainer

Наприклад, система TrackTrainer дозволяла проводити болід по оптимальній траєкторії, грунтуючись лише інформації з GPS, відеокамер і високоточної цифрової карти треку. Успішні польові випробування були проведені в 2009 році в Нюрнберзі.

У 2011 році підрозділ БМВ Group Research and Technology протестувало безпілотний автомобіль на автомагістралі A9 між Нюрнбергом і Мюнхеном, без перехресть і світлофорів. Прототип сам розганявся, дотримувався дистанції з іншими авто і пригальмовував на дорозі, проїхавши весь заданий шлях без участі людини, і при цьому жодного разу не порушив правила дорожнього руху. З того часу прототип проїхав вже 10 000 кілометрів. Для нього була розроблена спеціальна система комп’ютерного управління, що включає радар, відеокамери з круговим оглядом 360 ° і ультразвукові сенсори. Зовнішність авто майже не відрізняється від серійної. Лише придивившись, Ви зможете побачити за лобовим склом камеру, і по периметру кузова отвори для сенсорів.

Це все ще майбутнє, хоч і не далеке, та – майбутнє. А якщо ви володар BMW E60 і у вас виникли проблеми з хорошою тюнінг оптикою, ви зможете знайти http://tuning-tec.com.ua/ на сайті tuning-tec.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button