Технології

Вчені знайшли спосіб робити сонячні батареї з пластмаси

На відміну від традиційних сонячних модулів на основі кремнію, органічну панель можна виготовити на основі недорогих матеріалів, заснованих на вуглеці, – таких, як пластмаса. Причому ця батарея буде гнучкою, її буквально можна буде згортати в рулон.

Ученые нашли способ делать солнечные батареи из пластмассы

Вчені Мічиганського університету знайшли спосіб зробити органічні матеріали електропровідними. Це може призвести до створення дешевої і доступної сонячної батареї.

Погана провідність органіки загальновідома, це пов’язано з тим, що зміщення електронів у таких матеріалах не перевищує декількох мікрон. Однак команда дослідників виявила (майже випадково), що присутність у матеріалі найтоншого шару фулерену, підвищує провідність тієї ж пластмаси на кілька порядків.

Під час експериментів учені покрили пластмасу кількома шару фулерену, кожен з яких був товщиною всього лише в 60 атомів вуглецю. У результаті електрони, вибивані потоком фотонів, проходили не кілька мікрон, а кілька сантиметрів.

По суті, як пояснили автори дослідження, фулереновий шар створював щось на зразок енергозберігаючої області, яка перешкоджала тому, щоб негативно заряджені електрони знову поєднувалися з позитивними зарядами, залишеними в енергопровідному шарі.

Тим не менш, вчені попереджають, що можливість створення на цій основі органічних сонячних батарей — поки що лише теорія. Однак якщо технологію вдасться довести до стадії промислового виробництва, сотні мільйонів квадратних метрів дешевих сонячних батарей будь-якої форми, кольору і фактури покриють не тільки даху, але й фасади будинків у всьому світі, повідомляє teknoblog.ru

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button