Технології

Безпілотний корабель Saildrone вивчить океан за допомогою енергії вітру і сонця (фото+відео)

Вперше інформація про Saildrone з’явилася в 2018 році – тоді компанія з Каліфорнії уклала угоду з австралійською дослідницькою групою про використання своїх плавучих безпілотників для вивчення Південного океану. Її вітрильники приводяться в рух вітром, а також використовують сонячну енергію для живлення бортової електроніки, такої як навігаційні системи, морські та атмосферні датчики.

Нещодавно компанія представила свою нову модель – 72-футовий (22-метровий) Saildrone Surveyor, яка була побудована на основі попередньої 23-футової (7-метрової) версії.

Самоврядні кораблі для вивчення океану

Такий пристрій дозволяє безпілотним кораблям залишатися в морі до 12 місяців, працювати повністю автономно або управлятися дистанційно з берега. Вони добре підходять для тривалих дослідницьких місій, які збирають дані про навколишнє середовище, здійснюючи, наприклад, вимірювання рівня вуглецю або аналіз біомаси океану.

Saildrone Surveyor здатний виконувати всі ці функції, але зроблений з наголосом на картографування морського дна, площа якого вивчена поки не більше, ніж на 20 відсотків.

морський дрон

Нове безпілотне судно несе на собі гідроакустичні обладнання, необхідне для дослідження морського дна на глибині до 7000 метрів, а також збирає зразки ДНК з водної товщі для вивчення організмів, які мешкають там.

Автономний корабель на сонячній енергії

«Ми дуже раді запуску Saildrone Surveyor, – сказав Алан Леонарді, директор Управління океанських досліджень NOAA (США). – NOAA підтримує розробку і тестування цієї нової безпілотної системи, тому що ми впевнені, що вона розширить можливості кораблів і поліпшить рентабельність наших місій і досліджень глибин океану, допоможе стежити за цінними рибними та іншими морськими ресурсами і надавати інформацію, що розкриває потенціал «блакитної економіки» нашої країни”.

Компанія Saildrone заявляє, що до теперішнього часу її флот безпілотних суден провів в морі понад 10000 днів, довівши свою ефективність як надійного інструменту в різних наукових областях, картографії та морської безпеки. Перші випробування Saildrone Surveyor повинні початися протягом тижня, потім піде морська експедиція від Сан-Франциско до Гаваїв.

 

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button