Технології

У Німеччині запустили перший водневий поїзд

Поїзд, що працює на водневих паливних елементах, почав перевезення пасажирів у Німеччині. Він більш екологічний, легкий і дорожчий, ніж дизельний поїзд.

Поїзди Coradia iLint — розробка французьких інженерів з компанії Alstom. Вперше творці представили їх на виставці InnoTrans в Берліні в 2016 році. Тепер два потяги курсують по трасі протяжністю 100 кілометрів між містами Cuxhaven, Бремерхафен, Бремерферде і Букстехуде на півночі Німеччини. Заправляються воднем поїзда на станції в Бремерферде. Там і відбулася урочиста церемонія відкриття.

Поїзди пофарбовані в синій колір, вони здатні вмістити 300 пасажирів. Паливні елементи в Coradia iLint виробляють електрику в ході реакції з’єднання водню і кисню. При цьому утворюються тільки вода і пар. Надлишкова енергія накопичується в іонно-літієвих батарей, встановлених у поїзді. Від них же живляться всі бортові системи і електромотори. Coradia iLint можуть проїхати близько 1000 кілометрів на одній цистерні з воднем. Швидкість якої може досягати поїзд, складає 140 кілометрів на годину, що дорівнює швидкості звичайних дизельних поїздів.

За контрактом Alstom повинен відправити у Нижню Саксонію ще 14 поїздів до 2021 року. Втім, інші землі Німеччини теж зацікавлені в отриманні екологічного транспорту. Компанія позиціонує свої потяги як більш екологічну і тиху альтернативу дизельним транспортним засобам на неелектрифікованих залізничних лініях. Для багатьох німецьких міст, які намагаються боротися із забрудненням повітря, Coradia iLint виглядають вельми привабливо. Єдиний мінус цих поїздів — їх вартість і витрати на утримання заправок. Поки що дизельна заправка обходиться набагато дешевше, ніж воднева. Та і вартість самих Coradia iLint вище звичайних поїздів.

Однак, як стверджує Стефан Шранк (Stefan Schrank), менеджер з управління проектами в Alstom, хоч водневі поїзда і дорожче дизельних, їх обслуговування вимагає менших витрат. Яким саме чином, Шранк не пояснив. Представник Alstom також розповів, що інші країни, а саме — Британія, Нідерланди, Данія, Норвегія, Італія і Канада, як і Німеччина, зацікавлені у водневих поїздах. Значить, у компанії можуть бути великі замовлення. Що стосується Франції, то запуск перших водневих поїздів там відбудеться не раніше 2022-го.

В Германии запустили первый водородный поезд
Внутрішній вигляд вагона Coradia iLint / ©TheVerge


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button