Здоров'я

Біль в животі: 6 випадків, коли необхідно звернутися до лікаря

Біль у животі може бути реакцією не невідповідну їжу або симптомом небезпечної прихованої в організмі патології. Існують випадки, коли біль у животі вимагає обов’язкового звернення до лікаря, повідомляє журнал Health.


Біль, що супроводжується кривавою діареєю. Виникає несподівано, вона може бути ознакою хвороб харчового походження (зараження сальмонелою, кампілобактеріоз, кишковою паличкою). Регулярний інтенсивний біль у животі, доповнюється кривавою діареєю, може вказувати на запальне захворювання кишечника, наприклад, виразковий коліт, який викликає запалення і виразки на внутрішній оболонці товстої кишки. Інші його знаки – втома, нудота, втрата ваги, анемія. При їх наявності потрібно обов’язково звертатися до лікаря.

Швидко виникла біль з блювотою. Крім харчового отруєння вона може сигналити про розвиток гострого гастроентериту (шлунковий грип) – запалення слизової оболонки кишечника вірусного або бактеріального походження. Від отруєння гастроентерит відрізняється тим, що викликає діарею без крові. Він загрожує організму станами, які викликає, – зневодненням, падінням тиску, ослабленням пульсу, гіпоталамічного шоку, небезпечного для життя.

Біль триває більше доби і поширюється на спину. Такий біль у животі – можливий знак гострого панкреатиту (раптове запалення підшлункової залози), холециститу (запалення жовчного міхура).

Ознаки панкреатиту:

  • перші неприємні відчуття починається в верхній частині живота;
  • лихоманка,
  • нудота,
  • прискорене серцебиття,
  • роздутий або болючий живіт.

Ознаки холециститу:

  • сильний біль виникає у верхній правій або центральній частині живота, потім поширюється на праве плече або спину;
  • нудота;
  • жар;
  • болючість шлунка.

Обидві проблеми дуже серйозні і вимагають звернення до лікаря.

Посилюється біль в нижній правій частині живота. При апендициті він починається в області навколо пупка, лише потім зміщується вправо. Посилюється, коли людина рухається, робить глибокі вдихи, кашляє. Якщо не звернутися до лікаря, це може призвести до вкрай небезпечного ускладнення, наприклад, розвитком розлитого гнійного перитоніту, здатного стати причиною смерті.

Больові спазми в нижній частині живота, що проходять після дефекації. Можливий синдром роздратованого кишківника. Також про нього говорять здуття, чергування проносу і запору, при цьому симптоми порушення зникають на деякий час, то знову поновлюються.

Раптова різь з одного боку тазу, супроводжувана тупим болем у нижній частині живота. Сигналізує про розрив кісти яєчника. Це не обов’язково є проблемою, але якщо біль особливо сильна, відчуваються гарячка, блювання, холодний піт, прискорене дихання, запаморочення, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, щоб виключити загрозливі для життя порушення.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button