Здоров'я

Різні види інфарктів у жінок і чоловіків

Вже давно відомо, що симптоми інфаркту у жінок і чоловіків розрізняються. Так, жіночі симптоми можуть бути нетрадиційними, як, наприклад, біль у плечах, або їх може не бути взагалі. Існують також відмінності у причинах і типах серцевих нападів, які відбуваються у жінок, інші методи лікування, а також різні результати.

Протягом багатьох років ці відмінності спостерігалися в ході проведених досліджень, але ніколи не зводилися воєдино, щоб лікарі могли наочно спостерігати, який вплив на жінок надає інфаркт. І хоча, згідно зі статистикою, серцева хвороба щорічно вбиває більше жінок, ніж чоловіків, ми занадто довго недооцінювали роль, яку відіграє стать людей, які зазнали серцевого нападу.

На щастя, зараз ситуація змінилася. Нещодавно Американська асоціація кардіологів опублікувала наукову заяву про серцеві напади у жінок, в якій узагальнюються всі симптоми, що проявляються у них під час інфаркту. Ці дані в майбутньому стануть довідковою інформацією для лікарів і працівників охорони здоров’я.

Причиною серцевого нападу є безліч факторів, таких як високий кров’яний тиск, ожиріння, високий рівень холестерину, діабет, депресія і вживання тютюну.

Деякі з цих факторів ризику більш часто призводять до інфаркту у жінок. Наприклад, куріння збільшує ризик отримати серцевий напад у сім разів і є основною причиною інфаркту у жінок у віці до 55 років. Діабет і депресія також частіше провокують серцевий напад у жінок, ніж у чоловіків.

Симптоми захворювання в обох статей також різні. Загальним симптомом є біль або дискомфорт в області грудної клітини, проте, лише близько половини жінок при інфаркті страждають від болю в грудях.

Біль може відчуватися також у верхній частині спини, руці, шиї або щелепи. Також часто повідомляється про наявність досить неспецифічних симптомів. Наприклад, під час нападу жінка може відчувати незвичайну втому, розлад шлунку, утруднене дихання або симптоми грипу. Небезпека полягає в тому, що ці симптоми плутають з наслідками інших менш серйозних погіршень стану здоров’я, і лікування часто затримується або ведеться не в тому напрямку.

Іншим фактором, який може уповільнити лікування, є час виникнення симптомів у жінок. В деяких випадках симптоми проявляються не під час самого інфаркту, а протягом декількох днів або навіть місяців до нього.

Типи серцевих нападів також можуть відрізнятися. У той час як більшість чоловіків страждають від інфарктів, викликаних серйозною артеріальною блокадою, жінки можуть мати більш м’які закупорки, і їх може бути важко виявити при звичайній діагностиці. Крім того, напади можуть відбуватися у зв’язку з сильними спазмами серцевих артерій.

Медичні працівники обов’язково повинні враховувати відмінності в симптомах і в тому, як протікає хвороба, у чоловіків і жінок, і намагатися на підставі отриманих даних максимально скоротити випадки, коли передінфарктний стан не було зафіксовано через неправильне тлумачення його симптомів.

Кнопка «Наверх»