Земля

Білі акули щороку збираються в групи біля берегів Австралії, але незрозуміло навіщо

Всі ми любимо хоча б раз в тиждень зустрітися з друзями. Здається, акули теж зовсім не геть забути про полювання і один раз у рік побачитися зі старими знайомими. Принаймні, про це свідчать спостереження австралійських вчених, які вже кілька років поспіль помічають скупчення білих акул неподалік від Нептунових островів. На даний момент дослідники не можуть пояснити незвичайне явище, тому що хижі риби не ведуть групове полювання і навіть не подають ознак розмноження. У ході спостережень, однак, було помічено досить підозріла поведінка підводних вбивць. Здається, акули щось замишляють?

Нептунові острови розташовані на території Південної Австралії і мають статус морського заповідника. У вже далекому 2010 році дослідники почали помічати, що це місце є місцем зустрічі одних і тих же особин білих акул. Протягом довгих років вчені фотографували кожного хижака і зрештою зробили понад 270 000 знімків. Завдяки зібраним кадрам, вченим вдалося буквально дати ім’я багатьом особистостям і помітити, що вони відвідують територію Австралії по кілька років поспіль.

Чому білі акули збираються в групи?

За період з 2010 по 2014 роки, дослідникам вдалося запам’ятати 282 особини білих акул. На їх подив, 101 особина припливала на місце збору більше п’яти разів. У загальній складності акули утворювали поблизу островів чотири скупчення. Дві групи утворювалися переважно в зимовий час і складалися з самців і самок. Два інших скупчення збиралися навесні і влітку, але складалися тільки з самців. Найдивовижніше, що 12 особин акул зустрічалися дуже часто, тому ці перетини складно вважати випадковими. Зрозуміти, чому підводні хижаки утворюють такі групи, вченим досі не вдається.

Белые акулы ежегодно собираются в группы у берегов Австралии, но непонятно зачем
У роті білої акули росте більше 300 зубів

Можна було б сказати, що акули збираються в групи поблизу Австралії щоб полювати на тюленів. Річ у тім, що в зимовий час біля берегів Нептунових островів розмножуються величезні колонії морських котиків. Їх дитинчата є для акул легкою і живильною здобиччю, тому це зовсім не дивно, що взимку кількість хижих риб в цих водах різко зростає. Тільки от цікаво одне — навіщо акули збираються навіть влітку, коли для них там немає практично ніякої їжі?

Наскільки розумні акули?

Ось це і цікавить вчених. Є невелика частка вірогідності, що ці зустрічі самок і самців якимось чином пов’язані зі шлюбним періодом. Однак перевірити це на даний момент складно, тому що у дослідників вкрай мало відомостей про розмноження білих акул. Так що у них попереду ще багато роботи, тому що скупчення хижих риб явно виникають недарма.

Втім, також може бути, що акули не настільки розумні, як стверджувалося в одному з наших матеріалів. Адже дійсно може бути так, що підводні хижаки просто не можуть зрозуміти, коли саме їм варто чекати розмноження морських котиків. У зв’язку з цим, вони можуть час від часу прибувати на місце колишньої годівлі і сподіватися на велику кількість поживної їжі.

Наостанок хочеться порекомендувати документальний фільм «Велика біла акула» від телекомпанії BBC. У ньому натураліст Майкл Рутзен розповідає про життя підводних хижаків і запевняє, що вони є розумними і вкрай обережними тваринами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments