Земля

Білі ведмеді худнуть через танення морського льоду в Арктиці

Білі ведмеді худнуть через танення морського льоду в Арктиці. До такого висновку прийшли дослідники з Полярного наукового центру дослідження ссавців в Баффіновій бухті яких опубліковано в журналі Ecological Applications.

Міграція білих ведмедів зазвичай тісно пов’язана з появою і відступом морського льоду. Ранньої осені, коли крижаний покрив мінімальний, ссавці переміщуються на острів Баффіна і залишаються на суші до настання зими, яка знову дозволяє їм вийти на морський лід в пошуках їжі.

Коли затока Баффіна покрита льодом, ведмеді використовують тверду поверхню в якості платформи для полювання на тюленів, для подорожей і навіть для створення барлогів зі снігу для своїх дитинчат.

Дослідники зібрали дані з супутникових міток з 1990 по 2019 роки і прийшли до висновку, що білі ведмеді проводили на суші в середньому на 30 днів більше у порівнянні з 1990-ми роками. Середнє значення в 1990-х роках становило 60 днів, які припадають на період між кінцем серпня і серединою жовтня, у порівнянні з 90 днями, проведеними на суші в 2000-х роках.

Ці зміни пов’язані з тим, що з-за глобальних змін клімату морський лід в затоці Баффіна тане раніше і утворюється пізніше.

«Коли ведмеді знаходяться на суші, вони не полюють на тюленів, покладаються на жирові запаси. У них є можливість постити протягом тривалих періодів, але з часом вони стають все більш худими», – стверджує Крістін Лейдр, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button