Земля

Половина льодовиків у горах США знищена глобальним потеплінням

Площа льодовиків у Скелястих горах США на території штату Монтана зменшилася майже в два рази за останні 50 років під впливом глобального потепління, заявляють вчені з Геологічної служби США.


“Скорочення площі льоду на всій території гірських національних парків може радикально змінити життя водних екосистем в них, так як обсяги води, її температура і час настання паводків може різко змінитися найближчим часом. Звичайно, не скрізь ситуація така критична, як у Монтані, але вона просто ілюструє загальний тренд, який характерний для всієї території США і всієї планети в цілому”, — заявив Ендрю Фонтейн (Andrew Fountain) з університету Портленда (США).

В останні роки кліматологи активно обговорюють те, як екосистеми Землі будуть реагувати на подальше зростання середньорічних температур, пов’язаних з викидами парникових газів в атмосферу і збільшенням концентрації СО2 до рекордно високих значень за останній мільйон років.

Навіть невеликі зміни температур літа і зими, як показують останні спостереження, можуть привести до радикальних перебудов екосистем і більш серйозних кліматичних наслідків. Приміром, кілька років тому екологи з’ясували, що глобальне потепління спровокувало навалу жуків-короїдів на ліси Канади, які викосили великі ділянки цих лісів і ще більше підняло температури за рахунок того, що ліси перестали охолоджувати місцевість.

Фонтейн і його колеги вивчали масштаби змін, які відбулися в найбільш уразливому для глобального потепління куточку Землі – в гірських льодовиках в помірному кліматичному поясі. Для цього вчені зібрали супутникові і літакові знімки 39 найбільших гірських льодовиків, розташованих на території штату Монтана, і вивчили те, як їх площа змінювалася з 1966 року по сьогоднішній день.

Крім цього, вчені здійснили кілька експедицій у національні парки, де знаходяться ці льодові масиви, і сфотографували їх з тих же точок, де були зроблені фотографії цих льодовиків у 1960-1970 роки, коли глобальне потепління тільки почало набирати свій хід.

Всі ці фотографії і дані намалювали невтішну картину – в середньому, площа льодовиків в горах Монтани скоротилася на 40%, фактично зменшився в два рази, а в деяких випадках льодові масиви скоротилися на 85% і майже повністю зникли. Як зазначає Фонтейн, багато запасів гірських льодовиків формально втратили право називатися “льодовиками”, так як їх площа стала менше, ніж 0,1 квадратних кілометра.

Як вважають вчені, скорочення площі цих льодів є наочною демонстрацією того, що глобальне потепління є і що його наслідки можна побачити вже зараз. Подальші спостереження за долею цих льодовиків, за словами представників Геологічної служби США, допоможуть нам зрозуміти, наскільки серйозними вони будуть.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button