Головна / Земля / Вчені: бактерії володіють характером

Вчені: бактерії володіють характером

Нещодавно стало відомо, що тварини в певній ситуації можуть по-особливому себе вести. Але чи притаманна така поведінка всім біологічним організмам? Вчені з міжнародної групи Європи стверджують, що навіть одноклітинні бактерії мають свій характер.

Об’єктом дослідження стали бактерії Klebsiella oxytoca. Їх поведінка сильно відрізняється від дій інших живих організмів. Наприклад, коли бактерії потрібно підкріпитися і збагатити ресурси, то вона веде себе не так, як інші тварини.

Німецькі вчені для опису індивідуальних рис характеру постачали Klebsiella oxytoca найменш енергоємним процесом. Вони при звичайних умовах отримують азот з азотовмісних солей. Але коли запаси амонію закінчуються, бактерії, щоб вижити, починають витягувати азот з атмосферного повітря. Така поведінка не є класичною, так як процес більш трудомісткий. Але без нього організми просто не дожили б до відновлення запасів азоту.

Не так давно в дослідженнях багатоклітинних особин, вчені зробили висновок, що унікальна поведінкова особливість потрібна для виживання виду.