Земля

У Каліфорнії вперше за 500 років активізувався 250-кілометровий розлом

Вчені з США вивчили серію землетрусів, що відбулися влітку цього року в штаті Каліфорнія неподалік від міста Ріджкрест. Внаслідок декількох поштовхів, найсильніший з яких відзначений у 7,1 бала, і вслід за ним поштовхів меншою інтенсивністю (афтершоків) розширився 250-кілометровий розлом у земній корі, який не виявляв активності близько 500 років.

Події привели до розширення сторін розлому Гарлека на 2 см по вертикалі. Епіцентром землетрусів стало місто Ріджкрест (штат Каліфорнія), що знаходиться в 190 км від Лос-Анджелеса. Серія сейсмічних активностей, званих «роєм землетрусів Ріджкреста», що відбулися влітку цього року, розпочалася 4 липня, через 36 годин стався найсильніший поштовх магнітудою 7,1 бала, після відзначалися поштовхи меншою інтенсивністю (афтершоки).

Розлом Гарлок не виявляв активності понад 500 років. Геологічне утворення вимірюється в 250 кілометрів і проходить по північному краю пустелі Мохаве, перетинаючи розлом Сан-Андреас. Вчені з США під керівництвом Захарі Росса вивчила серію сейсмічних подій і склали карту, що в точності відображає підземні зміщення. При цьому використовувалися дані з наземних сейсмологічних датчиків і космічних супутників NASA і JAXA. Дослідження показало, що розломи, які спровокували «серію Ріджкреста», перетинали один одного під прямими кутами, що йде в розріз з раніше виведеними припущеннями про механізм землетрусів і виключає можливість прогнозування таких у майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button