Здоров'я

У Нігерії поширюється епідемія захворювання з високою смертністю

Хвороба підтверджена у 472 і підозрюється більш ніж у півтори тисячі осіб. Як мінімум 70 вже померли.

Нігерійський центр по контролю за захворюваннями (NCDC) опублікував дані щодо ситуації з епідемією лихоманки Ласа. Менш ніж за місяць хвороба охопила 26 штатів. За даними NCDC, лихоманка підозрюється у 1708 осіб, а у 472 підтверджено лабораторно. Як повідомляє The Guardian, постраждали не менше 14 медичних працівників. Вживаються заходи щодо карантину хворих, однак ситуація ускладнюється тим, що часто лихоманка протікає без специфічних симптомів.

Нігерія, розташована в Західній Африці, — найбільш населена країна континенту: в ній проживають близько 200 мільйонів осіб. На сьогодні всього п’ять її лабораторій мають можливість діагностики лихоманки Ласа.

Ця хвороба спочатку передається людині через їжу, воду, предмети домашнього вжитку, забруднені екскрементами гризунів. Інкубаційний період — 6-21 день, передається від людини до людини при контакті з біологічними рідинами, а також повітряно-крапельним і статевим шляхом. Це гостре інфекційне захворювання, симптоми якого включають високу температуру, головний біль, ураження центральної нервової системи, виразки у роті, болі в м’язах, підшкірні крововиливи, серцеву та ниркову недостатність. Збудник лихоманки належить до тієї ж групи, що і вірус Ебола, але менш смертоносний. Незважаючи на це, за рік, за оцінками Центрів по контролю і профілактиці захворювань США, хвороба здатна забрати до 5000 життів.

Вперше лихоманка була виявлена в 1969 році в місті Ласа на півночі країни, захворювання ендемічне для цього регіону. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, противірусний препарат рибавірин ефективний для лікування лихоманки Ласа, «якщо він призначається на ранніх стадіях клінічного захворювання».

Раніше повідомлялося про випадки захворювання в Сьєрра-Леоне, Ліберії, Того і Беніні.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments