Земля

Біля берегів Канади знайшли шість мертвих північних гладких китів

В затоці Святого Лаврентія на Атлантичному узбережжі Канади в червні виявили шість загиблих північних гладких китів, повідомляє AFP. Це один з найрідкісніших видів китів, який знаходиться на межі вимирання. Вже відомо, що одна з особин, 40-річна самка, загинула після зіткнення з судном.

Північні гладкі кити (Eubalaena glacіalіs) мешкають на заході Атлантичного океану, біля берегів Канади і США. Влітку вони мігрують у високі широти, взимку — помірні. Оскільки вони повільно плавають і виробляють багато ворвані, тварини довгий час були улюбленою здобиччю китобоїв. В результаті E. glacіalіs були повністю винищені на північному сході Атлантики, а популяція в західній частині океану знизилася до 300-450 особин. Зараз вид перебуває в статусі «під загрозою вимирання». Його чисельність збільшується дуже повільно-за низької народжуваності. Крім того, багато китів гине від зіткнення з судами і в покинутих рибальських мережах.

Як повідомила влада Канади, тільки в червні в затоці Святого Лаврентія виявили шість мертвих гладких китів. Двох тварин вже витягли на берег і провели розтин. Одна з них, 40-річна самка на прізвисько Панктуейшн, загинула після зіткнення з судном. Причину смерті другого кита, 9-річного Росомахи, вчені поки не встановили.

Міністерство транспорту Канади обмежила швидкість руху суден у затоці Святого Лаврентія до 10 вузлів і закрило 16 тисяч квадратних кілометрів для комерційного рибальства.

Навесні поточного року у північних гладких китів народилися два китеня, а всього в цьому сезоні біля узбережжя помітили сім дитинчат. Оцінювальна чисельність популяції з урахуванням недавніх смертей і народжень склала 412 особин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button