Земля

Вчені пояснили безслідне зникнення малайзійського Boeing

Прикладні математики з США і Катару висунули теорію, що пояснює безслідне зникнення літака Boeing 777, який прямував рейсом 370 Malaysia Airlines. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Notices of the American Mathematical Society, а коротко з ними можна ознайомитись на сайті Техаського університету A&M в Катарі.

57f5ddf4471ec9e355a2fcae6ffc71ea

Вчені представили входження літака з атмосфери в океан як класичну проблему гідроаеродинаміки, пов’язану з проникненням тіла з-посеред однієї фази (повітря) в середовище іншої фази (води). У такому підході опис проникнення тіла в більш щільне середовище описується за допомогою його приєднаної маси. Це фіктивна маса, вперше використана Теодором фон Кишенею, складається з маси тіла та маси рідини, яку воно захоплює за собою при зануренні у воду.

За допомогою чисельних симуляцій на базі відкритої програмної платформи OpenFOAM на суперкомп’ютері Raad фахівці побудували модель явища, в рамках якої розглянули п’ять можливих сценаріїв розвитку подій з Boeing 777. Модель вчених враховує масу, геометрію і моменти інерції літака, а також дані про стан атмосфери, в’язкості рідини, прискорення вільного падіння та інші параметри.

Як зазначили вчені, в моделюванні вони знехтували виштовхувальну силу і уповільнення швидкості літака при його входження у воду. Крім того, симуляція не враховує того, що при швидкості входження у воду близько 70 метрів в секунду можливе руйнування літака. Крім того, в дослідженні вчених вода моделювалася як стислива рідина, що пояснювалося збіжністю застосованих в рамках обчислювальної гідродинаміки алгоритмів.

Найбільш задовільним сценарієм затоплення літака виявився четвертий, згідно з яким літак здійснив вертикальне входження (або близьке до нього) у воду. На думку вчених, таке проникнення літака у воду забезпечило відсутність спостережуваних фрагментів повітряного судна, а також будь-яких розливів його палива та інших слідів аварії. Результати моделювання входження літака у воду математикам вдалося продемонструвати за допомогою відео.

Літак Boeing 777 летів 8 березня 2014 року з Куала-Лумпур в Пекін. Зв’язок з ним було втрачено, коли повітряне судно знаходилося над Південно-Китайським морем. Слідів аварії в районах передбачуваної катастрофи виявити не вдалося. Екіпаж у складі 12 осіб, а також 227 пасажирів рейсу згодом були визнані загиблими. Експерти досі не прийшли до єдиної думки про причини того, що сталося.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть