Земля

Вчені знайшли нове пояснення походження кальдери Канарських островів

Вчені знайшли нове розуміння походження кальдери Канарських островів. Іспанські фахівці опублікували результати дослідження в науковому журналі Earth-Sciences Reviews.

Нове дослідження об’єднує дві основні гіпотези, що описують походження кальдери, де розташований активний вулканічний комплекс Тейде-Піко-Велья. Вчені впевнені, що ця вулканічна структура викликала ланцюжок руйнівних подій, які супроводжували еволюцію острова Тенеріфе. Кальдера Лас-Каньядас названа об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2007 році. Передбачається, що вона була класичним прикладом колапсу, коли магматична камера глибоко під вулканом раптово спустошилась під час кількох вибухових вивержень, а корінна порода звалилася над резервуаром. Існує також думка, що ця кальдера стала результатом великого зсуву, що стався на тлі гравітаційної нестійкості, що призвело до формування долини Ікода.

У новій статті зазначається, що позірні протиріччя між цими двома гіпотезами може бути дозволено простим способом: допускаючи існування обох процесів, які могли бути тимчасовими і навіть механічно пов’язаними. Вчені мають намір добути достатньо інформації про походження магм, що викликали вибуховий вулканізм, про механізми колапсу і про взаємозв’язок між кальдерами колапсу і зсувами великого об’єму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button