Земля

Біля узбережжя Австралії виявили найстарішу рифову рибу

Цей окунеподібний маколор з’явився на світло в останні роки Великої депресії, переживши Другу світову війну і, таким чином, отримав титул довгожителя серед виявлених на сьогодні рифових риб.

Плямистий маколор (лат. Macolor macularis) – вид лучеперих риб сімейства луціанові (Lutjanidae) / © Австралійський інститут морських наук

Біля узбережжя Західної Австралії, в Індійському океані, виявили плямистого маколора (Macolor macularis), що належить до виду лучеперих риб сімейства луціанові загону окунеподібних. Особливість цього конкретного маколора в тому, що на світ він з’явився ще в першій половині минулого століття – і досяг віку 81 року.

Риба плавала на мілині у рифів Роулі (група з трьох коралових рифів на південь від моря Тимор), приблизно в 300 кілометрах на захід від австралійського міста Брум. Про це повідомляється в статті для журналу Coral Reefs.

Всього автори роботи – співробітники Центру досліджень Індійського океану при Австралійському інституті морських наук, а також Лабораторії рибного господарства і морських досліджень – відловили 11 мешканців цього рифа, вік яких перевищував 60 років. Серед них – один 79-річний луціан-Бохарі (Lutjanus bohar) (раніше їх максимальну тривалість життя оцінювали приблизно в 55 років) і згаданий вище плямистий маколор, якого назвали найстарішою тропічною рифовою рибою, зареєстрованої до цього часу.

Рифи Роулі / © Getty Images

«До сьогоднішнього дня найстарішій рибі, яку ми знайшли на мілководді в тропічних водах, було близько 60 років», – зазначив біолог Бретт Тейлор, керівник дослідження. Таким чином, виявлений маколор побив рекорд по довгожительства на цілих 20 років.

Вік риб вдалося визначити після вивчення будови їх сагітальних отолітів – твердих утворень на поверхні клітин, що сприймають різні механічні подразнення, які беруть участь в рівновазі у деяких безхребетних, всіх хребетних і людини.

Як відзначають фахівці, отолітам першого року життя риби властива округла форма, яка з плином часу змінюється, набуваючи поглиблення і «різьблення» по краях. Крім цього, на варіації отолітів впливають генетичні фактори, середовище проживання і харчування. Ці утворення розташовані у риб в головній частині і служать їм свого роду річними кільцями, за якими можна підрахувати вік тварини.

«Така тривалість життя підтверджує низький рівень природної смертності серед цих видів, а також необхідність розробити ефективні системи управління для забезпечення стійких промислів в ареалах, де подібні види присутні», – підсумували біологи.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments