Здоров'я

Білкові дієти шкідливі для здоров’я не менше, ніж куріння

З такими білковими продуктами, як м’ясо і сир слід бути обережними особливо в зрілому віці. Якщо щоденна норма споживання білків складає більше 90 г, то різко виростає загроза розвитку таких серйозних захворювань, як діабет, рак та інші недуги. При зловживанні сиру та м’яса в середньому віці збільшується ризик ранньої смерті на 75 %. Про це заявили вчені з університету Південної Каліфорнії.

dieta_bilkova_450

«Найкраще, зменшити щоденну норму білків, особливо тваринного походження. Однак при цьому треба не перегинати палицю, так як сильно різке скорочення білків не поліпшить здоров’я, а навпаки призведе до виснаження організму» – радить професор ґеронтології з Каліфорнії Уолтер Лонго, який очолював дослідження людей у віці від 50 до 65 років, що тривало 18 років.

Читайте також: Чи може дієта позбавити від депресії?

На думку американських дослідників білок в денному раціоні людини має становити приблизно 10 % від усієї кількості калорій. Хоча при цьому вони застерігають, що деякі продукти, наприклад, куряче філе може бути таким же небезпечним, як сигарети.

Для дослідження були запрошені 6318 американців 50 річного віку і старше. У тих, у кого норма білків у денному раціоні була більше 20 %, ймовірність передчасної смерті була на 74% вища, ніж у тих, у кого було помірне споживанням білків – менше 10 %. У любителів білкової їжі ймовірність передчасної смерті від онкології опинилася в 4 рази вище, ніж у учасників другої групи.

Читайте також: Вчені визначили головного ворога всіх дієт

Увага каліфорнійських вчених також було звернута на те, що рослинні білки, наприклад, з бобів, менш шкідливі, на відміну від білків тваринного походження, наприклад, з молочних продуктів і м’яса. Також цікавий той факт, що після 65 річного віку шкідливий вплив білків на людський організм слабшає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button