Здоров'я

Молоко тасманійських дияволів містить потужні антибіотики

Австралійські дослідники з’ясували, що хімічні сполуки, виявлені в молоці сумчастих тасманійських дияволів, здатні вбивати деякі з найбільш смертельних бактеріальних інфекцій. Це відкриття може допомогти в створенні нового класу «зброї» в боротьбі проти бактерій, стійких до антибіотиків.

43d52f088d74599b5415036968cf89c9
Сумчасті ссавці, на відміну від плацентарних, змушені незабаром після народження шукати «притулок» в сумках своїх матерів. Це затишне середовище забезпечує їм захист і є постійним джерелом їжі, однак це далеко не найстерильніше місце в світі. Більш того, дитинчата сумчастих з’являються на світ вже через декілька тижнів вагітності і мають недорозвинену імунну систему. Для того щоб захистити своє потомство від бактерій, матусі здатні виробляти молоко з протимікробними пептидами.

Виходячи з цих міркувань, група вчених з Сіднейського університету вирішила проаналізувати молоко сумчастих тасманійських дияволів. Вони виявили в ньому протимікробні пептиди – кателицидини. Ці речовини захищають тварин від широко розповсюджених патогенних бактерій, які заражають у тому числі й людину, — золотистого стафілокока і фекального ентерокока.

Кателицидини діють навіть на ті мікроорганізми, які стійкі до «звичайних» антибіотиків. Автори роботи, опублікованої в журналі Scientific Reports, вважають, що кателицидини захищають дитинчат тасманійських дияволів від хвороботворних мікроорганізмів.

«Нам вдалося в лабораторних умовах встановити, що пептиди в молоці «дияволів» здатні вбивати бактерії, стійкі до багатьох антибіотиків, – зазначає автор дослідження Емма Бенкет. – Це дійсно здорово».

Вчені сподіваються, що це відкриття допоможе в майбутньому створити новий клас потужних антибіотиків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments