Фото

Дуже рідкісне рожеве і помаранчеве полярне сяйво спостерігали в Норвегії (фото)

Рідкісне природне явище було сфотографовано 10 грудня норвезьким фотографом, який організовує поїздки для спостереження за полярним сяйвом недалеко від норвезького міста Тромсе. Він розташований на сервері Норвегії і знаходиться приблизно в 350 км на північ від полярного кола.

Полярне сяйво. Фотографія: Markus Varik

Незвичайне явище сталося тоді, коли за прогнозами космічних синоптиків ніяких полярних сяйв на Землі не повинно було спостерігатися. Прилади не фіксували в цей день геомагнітної бурі, яка зазвичай викликає полярні сяйва. Це було вже друге спостереження, коли небо забарвилося в рожеві і помаранчеві кольори, зазначає фотограф. Вперше він зафіксував ці яскраві відтінки в листопаді.

Експерти канадського космічного агентства відзначають, що полярне сяйво може набувати рожеву окантовку внизу, коли потоки заряджених частинок сонячного вітру проникають глибше в атмосферу Землі і досягають висоти близько 100 км над поверхнею планети. Цей колір – результат взаємодії заряджених частинок з молекулами азоту. Традиційні зелені кольори формуються молекулами кисню на висоті від 100 до 300 км.

Полярне сяйво. Фотографії: Markus Varik

Попереднє рожеве полярне сяйво на початку листопада виникло, коли відносно слабка геомагнітна буря утворила тріщину в магнітному полі Землі, дозволивши сонячному вітру текти в глибші шари атмосфери. Що саме викликало явище, що спостерігалося 10 грудня, поки залишається загадкою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button