Наука

Генна терапія наростить м’язи без спорту

Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, показало, що генна терапія може допомогти при ожирінні і наростити м’язову масу без необхідності додаткових фізичних вправ.

Фоллістатин — білок, який впливає на ряд клітинних процесів, включаючи проліферацію м’язів. Попередні дослідження на тваринах показали, що генна терапія, призначена для посилення експресії фоллістатина, може перешкоджати розвитку деяких дегенеративних захворюваннях м’язів. У новій роботі було вивчено, чи може цей вид терапії допомогти в лікуванні остеоартриту шляхом збільшення м’язової маси і зменшення метаболічного синдрому, пов’язаного з ожирінням.

«Ожиріння є найбільш поширеним чинником ризику розвитку остеоартриту», — пояснює Фаршид Гілак, головний автор роботи. «Надмірна вага може перешкоджати заняттям фізичними вправами і в отриманні користі від терапії спортом».

Дослідження проводилося на мишах. Тварин годували високожироню їжею, а також вчені спостерігали прогресування посттравматичного остеоартрозу. Під час експерименту, миші отримали одноразове лікування генною терапією, призначеної для підвищення експресії фоллістатина.

В результаті фахівці помітили, що тварини нарощують м’язову масу, не набираючи додаткової ваги, незважаючи на те, що їх годують їжею з високим вмістом жирів і не дають фізичне навантаження вище звичайного. Генна терапія помітно пом’якшувала дегенерації хряща, запалення синовіальної оболонки, пов’язане з пошкодженням суглобів та остеоартрозом.

Лікування фоллістатином не перший раз пропонується для боротьби проти захворювань людини. Білок розглядається як потенційна терапія раку, захворювань нирок і муковісцидозу. Дослідження першої фази на людях, перевіряє безпеку генної терапії фоллістатином, показало, що лікування не викликає жодних побічних ефектів, однак ефективність на цій стадії неясна.

Нова робота припускає, що така терапія генерує ряд багатофакторних ефектів, які не тільки впливають на м’язову масу, але й на широку метаболічну активність, яка може протистояти всмоктуванню калорій дієти з високим вмістом жирів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button