Екологія

Синтетичний корал допоможе видалити токсичні метали з океану

Новий матеріал, який імітує властивості природних коралів, допоможе видалити токсичні важкі метали, такі як ртуть, з океану, заявили дослідники з університету Аньхой Цзяньчжу (Китай). Вчені говорять, що їх новий матеріал має потенціал для розробки інших підходів до усунення забруднюючих речовин.

Токсичні іони важких металів, таких як ртуть, свинець і миш’як, потрапляють у воду з відходами людської діяльності, у тому числі з виробничих і промислових процесів. Коли ртуть забруднює воду, рослини і тварини поглинають його. Шкідливий метал накопичується в харчовому ланцюзі, що, в кінцевому рахунку, призводить до токсичної риби. Згідно з даними, до 17 дітей на кожну тисячу, що живуть в рибальських поселеннях показали ознаки впливу токсинів, викликані споживанням риби, що містить ртуть.

Важкі метали токсичні і для коралів: навіть у низьких концентраціях, невеликі кількості забруднень важкими металами можуть вбити корали. Китайські дослідники на чолі з Ксіанбіо Ванг розробили пристрій, який імітує спосіб, яким корал адсорбує важкі метали. Технологи створили нанопластини, використовуючи оксид алюмінію, з метою адсорбції ртуті з води. Матеріал був раніше використаний для видалення забруднюючих речовин. Нові нанопластины мають корало-подібну структуру, яка веде себе таким же чином, як природний корал, що робить матеріал більш ефективним.

Дослідники протестували коралові нанопластини на видалення ртуті з води і виявили, що вони здатні видалити приблизно в 2,5 рази більше ртуті з води, ніж традиційні наночастинки з оксиду алюмінію.

Ми дуже раді отриманими результатами, які показують хороший приклад для виробництва коралловидних адсорбентів. Ми сподіваємося, що наша робота дасть натхнення для подальших досліджень у розробці матеріалів, які імітують біологічних організми, — каже Ксіанбіо Ванг.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments