Земля

Більша частина вуглецю Землі була захована в її ядрі

Вуглець дуже важливий для життя в тому вигляді, якою ми його знаємо, і відіграє життєво важливу роль у багатьох геологічних процесах нашої планети, не кажучи вже про той вплив, який вуглець, який виділяється в результаті діяльності людини, впливає на атмосферу і океани планети. Незважаючи на це, загальна кількість вуглецю на Землі залишається загадкою, тому що велика частина його залишається недоступною в надрах планети.

Нова робота, опублікована минулого тижня у Слуханнях Національної академії наук, показує, як поводився вуглець в період формування Землі. Отримані дані можуть допомогти вченим зрозуміти, скільки вуглецю, ймовірно, існує в ядрі планети і який внесок він може зробити у хімічну та динамічну активність, у тому числі в конвективний рух, який живить магнітне поле, що захищає Землю від космічного випромінювання.

Ядро Землі складається в основному з заліза і нікелю, але його щільність вказує на присутність інших більш легких елементів, таких як вуглець, кремній, кисень, сірка або водень. Давно підозрювали, що там захований величезний резервуар вуглецю. Але щоб спробувати дати кількісну оцінку, дослідницька група використовувала моделювання, щоб зрозуміти, як воно потрапило в ядро.

Це було досягнуто лабораторними експериментами, в яких порівнювалася сумісність вуглецю з силікатами, складовими мантії, з сумісністю з залізом, що складають ядро, в умовах екстремальних тисків і температур, виявлених глибоко всередині Землі.

«Ми виявили, що в мантії залишилося більше вуглецю, ніж ми припускали раніше», – пояснив Коттрелл. «Це означає, що ядро має містити значну кількість інших більш легких елементів, таких як кремній або кисень».

Попри цьому дивовижному відкриттю, більша частина загального запасу вуглецю на Землі, ймовірно, існує в ядрі.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button