Земля

Подивіться, як на місці виверження вулкана в Ісландії з’явилося торнадо (відео)

На півострові Рейк’янес вивергається новий вулкан. Зараз там можна почути гучні вибухи. Вони вказують на те, в лаві вибухають вогнища метану.

Ісландський метеорологічне бюро повідомило, що на місці виверження на півострові Рейк’янес пролунали гучні вибухи. Експерти пояснили їх тим, що осередки метанового газу, потрапили в потік лави. Крім того, новітній вулкан викликав торнадо, яке можна побачити, як піднімається в небо в опублікованому на YouTube відео.

Вулкан Litli-Hrutur (Літлі-Хрутур або «Маленький баран») з’явився з тріщини, яка з’явилася 10 липня і відтоді він викидає річки лави. «Коли лава тече по території, покритої рослинністю, може утворюватися газ метан. Потім газ накопичується в щілинах і порожнинах лави», — говориться в повідомленні Ісландського метеорологічного бюро в соцмережах.

Ці кишені метану змішуються з киснем, утворюючи легкозаймисту суміш газів. «Коли в неї потрапляє тліюче вугілля або полум’я від вогню, відбувається вибух», — пояснюють метеорологи. Офіційні відомства попередили, що таке явище становить небезпеку для будь-якого, хто наважиться наблизитися до потоку лави.

Що стосується торнадо, то він утворився над Літлі-Хрутур через те, що інтенсивне тепло від розплавленої породи зігріває повітря прямо над кратером, роблячи його менш щільним і змушуючи підніматися. При певних вітрових умовах цей стовп гарячого повітря може розкрутити торнадо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button