Головна / Земля / Біологи виявили незрозумілі суперзграї з 600 дельфінів біля берегів Південної Африки

Біологи виявили незрозумілі суперзграї з 600 дельфінів біля берегів Південної Африки

Дослідники здивовані стрімким зростанням чисельності членів зграї дельфінів. За словами біологів, коли раніше зграї дельфінів нараховували в середньому 20 штук, то сьогодні біля узбережжя Південної Африки фахівці виявили неймовірну за своєю чисельністю зграю дельфінів-афалін, в якій знаходилося близько 600 цих морських ссавців.

Дельфіни відомі тим, що збираються у великі зграї, але знайти більш 50 або 60 в групі незвично. В даний час дослідники, що вивчають індо-тихоокеанських дельфінів-афалін (Tursiops aduncus) біля узбережжя Південної Африки, виявили, що популяції там різко зросли, склавши в середньому від 18 дельфінів на групу в 2008 році до 76 дельфінів в 2016 році. І це тільки середні показники: деякі суперстада в затоці Алгоа, неглибокому вході від Східного мису, налічують цілих 600 членів. Інформація надана виданням Science of Marine Mammal Science.

При цьому вчені відзначили, що дельфінові зграї були більшими в бухті (середній розмір 325), ніж у відкритому морі (середній розмір 135).

Причина зростання зграй дельфінів та їх розташування залишається загадкою. Дослідники очікували, що більш великі групи будуть знайдені далі на північ в регіоні Дикого узбережжя, де вода глибше. Але замість цього вчені виявили, що дельфіни можуть збиратися на мілинах у великих групах для захисту від акул. Багато білих акул, які, як відомо, атакують дельфінів, живуть в цьому районі.