Наука

Біологи придумали, як обійтися без антибіотиків

Пептиди в спреї вбивають бактерії, пошкоджуючи їх захисні зовнішні мембрани.

Новий спрей для лікування ран допоможе лікувати рани без використання антибіотиків. Він вбиває бактерії пептидами, природними для нашого організму.

Вчені і раніше вивчали пептиди для знищення бактерій. Проблема в тому, що вони швидко руйнуються при контакті з кров’ю або іншими рідинами організму. Однак вчені з Технологічного університету Чалмерса в Швеції знайшли “обхідний шлях”.

Вони приєднали молекули пептидів до мікрочастинок гідрогелю з особливою структурою. Він захищає їх від крові, але водночас допомагає їм знищувати бактерії, порушуючи захисні зовнішні мембрани бактерій і вони не розвивають резистентність до антибіотиків.

Вчені вже протестували новий спрей в лабораторії: виявилося, що він вбиває 99,99% бактерій при контакті з раною, включаючи стійкі до антибіотиків типи, такі як MRSA (метицилін – резистентний золотистий стафілокок). Щобільше, він залишався ефективним протягом приблизно 48 годин.

Зараз вчені вивчають можливість використання спрею для покриття медичних імплантатів, щоб запобігти виникненню інфекцій. Вони вже випробували його на силіконі, який зазвичай використовується для катетерів.

“Речовина в цьому спреї для ран абсолютно нетоксична і не впливає на клітини людини, — пояснюють вчені в прес-релізі технологічного університету Чалмерса. – На відміну від існуючих бактерицидних спреїв, він не перешкоджає процесу загоєння організму. Матеріали, які просто розпорошуються на рану, вбивають бактерії за коротший час».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button