Наука

Вчені намагаються розгадати секрет древніх кам’яних куль

Над загадкою дивних виробів з каменю археологи ламають голови вже не перший рік. Що це і як вони були зроблені — відповідей на ці питання поки що не знаходиться.

Різьблені камені незвичайної форми були знайдені в Шотландії, Англії, Ірландії та на Оркнейських островах у Північному морі. На їх поверхні вирізані виступаючі півсфери — від 3 до 100, а також вишукані орнаменти. Діаметр майже всіх артефактів — близько 7 сантиметрів.

Археологи не можуть зрозуміти, яке ж було призначення цих куль. Висувається безліч версій, від побутових — грузила для риболовлі, гирі для ваг, інструменти для обробки шкур — і аж до того, що за допомогою артефактів ворожили або здійснювали релігійні обряди. Деякі вчені навіть вірять, що такі камені використовували в якості роликів для транспортування каміння на будівництво мегалітів типу Стоунхенджа. Але головна загадка — в тому, як же ці кулі були зроблені.

Національний музей Шотландії виклав на своєму сайті 3D-моделі 60 таких куль. Для цього кожну з них довелося сфотографувати 150-200 разів за допомогою спеціальної камери з високою роздільною здатністю. Завдяки використанню такої технології археологи змогли розгледіти на кулях нові, досі непомітні деталі. Вчені сподіваються, що 3D-моделювання допоможе розгадати технологію виготовлення загадкових артефактів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments