Земля

Вчені знайшли на Евересті сліди манулів

Люди одержимі Еверестом! Незважаючи на те, що найвищу точку світу вже підкорювали безліч разів, щороку альпіністи піднімаються туди знову. Однак гора все ще може здивувати! Наприклад, своїми мешканцями. Нещодавно на горі була виявлена невловима дика кішка – кішка Палласа.

Кішка Палласа, можливо, виглядає не так ефектно, як лев або тигр, але це неймовірно фотогенічна тварина. Кіт з округлими вухами, кремезним тілом і вічно незадоволеним виразом обличчя також звуться манулом. І він відмінно адаптований до холодних умов Азії.

Ще в 2019 році група дослідників National Geographic вирушила в експедицію на Еверест. Під час подорожі команда зібрала зразки котячого посліду з двох різних місць у непальському національному парку Сагарматха на горі. Зразки були взяті з ділянок на висоті понад 5000 метрів.

Команда опублікувала свої висновки у зимовому номері журналу Cat News за 2022 рік.

“Це феноменально – виявити докази існування цього рідкісного виду на вершині світу», — заявила біолог Трейсі Сеймон.

Аналіз ДНК зразків екскрементів підтвердив присутність манула в цих місцях, який, ймовірно, харчувався ласками і пищухами (дрібним ссавцям). Ці результати проливають світло на біорізноманіття регіону.

Дослідники хотіли б краще зрозуміти чисельність популяції кішок, ареал їх проживання і раціон харчування на горі Еверест, тому майбутня робота може включати установку камер або збір більшої кількості зразків екскрементів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button