Наука

Біологи придумали, як виростити м’ясо з трави

"М'ясо з пробірки" не тільки структурою, але і текстурою майже не відрізняється від справжніх м'язових волокон

Хоча м’ясо, вирощене в лабораторії, є більш етичною та екологічною альтернативою своєму традиційному аналогу, його текстура нині не дуже схожа на природну, а отже, продукт не такий апетитний. Однак на горизонті може з’явитися нова надія у вигляді клітинних каркасів, зроблених з трави.

Фото автора Liis Saar: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/832521/

Вчені з британського Університету Бата помітили, що вирівняна клітинна структура окремих травинок схожа на структуру м’язових волокон. На чолі з доктором Полом де Банком вони почали збирати газонну траву в кампусі. В результаті були зібрані рослини жита, костриці і мятлика.

Потім у процесі промивання та відбілювання, відомому як децелюляризація, всі клітини видаляли з кожної травинки. Залишилася порожня “позаклітинна матриця”, схожа на каркас, що складається з їстівної целюлози.

Коли отримані матриці згодом були засіяні м’язовими міобластними клітинами, приблизно 35% з них прижилися і прикріпилися до каркасу, продовжуючи відтворюватися і в кінцевому підсумку формуючи тривимірний шматок м’язової біологічної тканини. Зайве говорити, що в планах у вчених розробка технології, яка в кінцевому підсумку буде включати стовбурові клітини, отримані від худоби — корів, а не мишей, як в цьому випадку.

Вчені працюють над масштабуванням технології для комерційного використання, що також включатиме збільшення швидкості, з якою клітини прикріплюються до матриці та відтворюються.

“Коли ми їмо яловичину, ми частково їмо траву, на якій за життя паслися корови», — розповів де Банк. “Наше дослідження цікаве тим, що ми можемо безпосередньо замінити тварин травою, яку вони їдять […] Я сподіваюся, що рано чи пізно на ринку з’явиться повноцінний м’ясний продукт на основі трави».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button