Здоров'я

Біологи показали, як коронавірус інфікує органели кишечника людини

Голландські дослідники створили біобанк органоїдів. Мета — пошук генів, які відповідають за поширення інфекції SARS-CoV-2. Робота опублікована в журналі Nature Communications.

Вчені створили банк органоїдів — крихітних тривимірних структур, які вирощують зі стовбурових клітин — для вивчення коронавірусу нового типу. Вони імітують функції справжніх органів і дозволяють досліджувати вплив патогену на організм в безпечних умовах. Нещодавно дослідники спостерігали, як SARS-CoV-2 ефективно інфікує органели кишківника людини.

Щоб дізнатися більше про фактори господаря органу, які особливо важливі для реплікації й поширення коронавірусів, вчені створили біобанк мутантних кишкових органоїдів. Це означає, що органели, які імітували біологію кишківника людини, містять різні мутації в факторах господаря, ті, що актуальні для коронавірусів. За словами вчених, саме мутації викликають зміни в активності факторів господаря.

Надано: Йоп Боймер, Інститут Хубрехта.

Наприклад, вчені спостерігали, як SARS-CoV-2 (червоного кольору на фотографії вище) ефективно інфікує органели кишківника. При цьому, органели з дефіцитом TMPRSS2 (мембранозв’язана серинова протеаза, продукт гена TMPRSS2) вірусом не пошкоджені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button