Здоров'я

Мед виявився сильнішим від антибіотиків

Лікування кашлю або застуди за допомогою меду перевершує ефект антибіотиків. Нове дослідження показало, що цей продукт ефективніше визнаних ліків, пише The Daily Mail.

Image by fancycrave1 from Pixabay

Століттями людство використало мед в якості народного засобу при дратівливому кашлі, болях в горлі і звичайній застуді. Але дослідження тепер показує, що мед більш ефективний у лікуванні всіх цих розладів, ніж антибіотики або безрецептурні ліки. Експерти Оксфордського університету вважають, що лікарі повинні радити пацієнтам кілька ложечок меду для боротьби з поширеними недугами замість того, щоб виписувати антибіотики. Неконтрольований прийом ліків може спровокувати антибіотикорезистентності.

Дослідники провели метааналіз наукових робіт, які порівнюють ефективність меду і дії різних препаратів проти кашлю, антигістамінних препаратів знеболюючих при лікуванні інфекції верхніх дихальних шляхів. Основними симптомами цих інфекцій є кашель і застуда. Мед виявився більш ефективним у справі позбавлення від кашлю, болів в горлі та інших застійних явищ, ніж будь-які інші ліки. При цьому у меду відсутні шкідливі побічні ефекти. Це улюблений багатьма продукт на 36% ефективніший в справі зменшення частоти нападів кашлю, ніж ліки. Тяжкість симптомів кашлю мед зменшує на 44% краще лікарських препаратів.

Отримано докази і того, що мед скорочує, в середньому, на два дні час, необхідний для відновлення після інфекцій верхніх дихальних шляхів. Мед не дарма називають нектаром богів, це недорогий за вартістю, широкодоступний продукт нешкідливий для здоров’я. Автори дослідження вважають, що використання меду при лікуванні інфекцій призведе до зниження кількості рецептів на антибіотики, що вкрай важливо для боротьби з антибіотикорезистентністю.

Кнопка «Наверх»