Всесвіт

Подивіться на фото приреченої галактики, яка падає в серце зоряного скупчення

Телескоп Віктора м. Бланко в Чилі відобразив галактику в скупченні, яка скоро припинить своє існування. Зображення надала Міжамериканська обсерваторія Серро Тололо (Cerro Tololo Inter-American Observatory, CTIO), яка належить центру досліджень і розробок NOIRLab.

Надано: CTIO NOIRLab / DOE / NSF / AURA, відред. “Хайтек»

Скупчення знаходиться в однойменному сузір’ї і являє собою відносно близький кластер галактик, всього в 60 мільйонах світлових років Від Землі. Його можна побачити на нічному небі, де воно займає площу в 100 разів більшу, ніж повний місяць. У самому скупченні є 600 галактик, воно — друге за чисельністю в межах 100 млн світлових років від Чумацького Шляху. На першому місці — галактичний кластер Діви.

Дві еліптичні галактики (NGC 1399 і NGC 1404) домінують у центрі нового зображення — вони видно як дві великі плями розсіяного світла з яскравими ядрами. Такі галактики зазвичай містять старіші зірки, ніж спіральні галактики. NGC 1399 і NGC 1404 — одні з найяскравіших об’єктів скупчення, які зближуються через силу гравітації. Цей процес “відриває” газ від NGC 1404, нижньої еліптичної галактики на цьому зображенні.

У лівому нижньому кутку зображення видно неправильну галактику NGC 1427a.це рвана пляма світла — невеликий набір зірок, схожий на велику Магелланову хмару. Як NGC 1404, NGC 1427a рухається до серця скупчення зі швидкістю приблизно 2,2 млн км/ч.астрономи пояснюють, що цей процес, врешті-решт зруйнує приречену галактику.

Зображення було отримано 570-мегапіксельною камерою Dark Energy Camera (DECam) в рамках дослідження Dark Energy Survey.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button