Екологія

Троє середньостатистичних американців створюють досить викидів вуглецю, щоб убити одну людину

Нове дослідження показало, що спосіб життя приблизно трьох середньостатистичних американців створює досить викидів, щоб убити одну людину, а викиди від однієї вугільної електростанції приведуть до більш ніж 900 смертельних випадків.

Аналіз, опублікований в журналі Nature Communications, вперше розрахував, до скількох смертей може привести використання вуглецю у світі. На кожні 4 434 метричних тонни CO2 понад норму викидів 2020 року – що еквівалентно викидам приблизно 3,5 американця за все життя – помирає одна людина.

Важливо відзначити, що це твердження не потрібно сприймати буквально. Аналіз показує, що при таких рівнях викидів вуглецевий слід за все життя одного американця відповідає 0,29 людських смертей від зміни клімату в наступному столітті.

Вчені не просто так говорять про американців. Якщо порівнювати з громадянами США, то «середня» людина в усьому світі виробляє близько чверті кількості викидів за життя від того, що відтворює «середній» американець. Наприклад, викидів вуглецю протягом усього життя одного бразильця досить, щоб убити всього 0,04 людини – одну сьому кількості людей, які може вбити американець. Гірше США виявилися всього п’ять країн: Саудівська Аравія, Катар, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати та Австралія.

«Наші викиди в чомусь залежать від технологій і культури місця, в якому ми живемо. Ми потребуємо широкомасштабної політики, такої як ціноутворення, обмеження викидів і торгівля вуглецевими квотами, а також інвестиції в низьковуглецеві технології та зберігання енергії », – пишуть вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button