Земля

Біоресурси Землі закінчилися

Днями ми з вами, мешканці планети Земля, витратили весь капітал біоресурсів, який був наданий в наше розпорядження. Про це 19 серпня заявили представники незалежної міжнародної організації Global Footprint Network, які протягом багатьох років підраховують витрати людства за рік і можливості планети відновити свої ресурси.

foto_cikavosti_25.08.2012-03

“Починаючи з сьогоднішнього дня, – заявив директор по науці Всесвітнього фонду дикої природи Крістоф Ротюрьє, – наші витрати перевищують доходи. Доходи – це природні ресурси Землі: вода, орні землі, ліси, риба – все, що необхідно для життя. Але це також і те, що Земля в змозі переварити – побутові відходи життєдіяльності людини і насамперед вуглекислий газ. Адже тільки ліси й океани в змозі поглинути певний обсяг вуглекислого газу. Таким чином, з сьогоднішнього дня ми накопичуємо екологічний борг, відходи та сміття, які планета не здатна поглинути”.

Читайте також: Світ знаходиться на межі великого вимирання видів рослин і тварин

Протягом багатьох років людство використовувало ресурси природи, щоб будувати міста і дороги, щоб забезпечити себе їжею і створювати продукти. І якщо раніше ми “віддавали” вуглекислий газ в межах розумного бюджету Землі, то вже в 1970-х роках минулого століття ситуація кардинально змінилася – ми перетнули критичний поріг. З тих самих пір споживання людиною біоресурсів стало випереджати те, що планета може відтворити. І, нарешті, досягло свого апогею. А екологічні та економічні кризи, які ми переживаємо, це лише симптоми катастрофи, що насувається.

У даний момент розмір світової економіки перевищує здатність біосфери планети в 1,5 рази, – стверджують фахівці з Global Footprint Network. Вони ж склали таблицю, яка наочно демонструє, як відбуваються витрати природних ресурсів на душу населення в різних країнах світу. Виходячи з підрахунків, лідирують у списку Арабські Емірати, споживання якими біоресурсів у 12 разів перевищує запас своїх природних багатств. Далі йдуть Японія (у 7 разів), Італія і Швейцарія (більш ніж у 4 рази), Великобританія (у 3,3 рази), Німеччина (у 2.5 рази), Китай (в 2.2 рази), США (майже в 2 рази) і Франція (в 1.6 раз).

Для того, щоб хоч якось змінити таку сумну ситуацію, треба зовсім небагато: іноді замість автомобіля їздити на велосипеді або на метро, використовувати поновлювані джерела енергії (сонячне світло, вітер, дощ, припливи і геотермальні теплоти), менше вбивати тварин для вживання їх в їжу. Ці нехитрі дії, на думку вчених, допоможуть вижити не тільки людям, але також тваринам і рослинам, які також потребують допомоги. За оцінками екологів, за останні три десятиліття кількість видів тварин і рослин на нашій планеті скоротилася в середньому на 30%, а в тропіках на 51%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button