Людина

Роботодавці частіше йдуть назустріч чоловікам

Нове дослідження показало: коли люди просять про гнучкий графік роботи, особливо з причин, пов’язаних з доглядом за дітьми, чоловіки, ймовірно, мають більше переваг, передає Psych Central. Дослідники з Університету Фурмана проаналізували, як люди реагували на запити про гнучкий графік або роботу з дому, що виходили від чоловіків та жінок. У дослідженні взяли участь 646 американців у віці від 18 до 65 років. Їм дали прочитати текст бесіди між представником відділу кадрів і працівником. Деякі із співробітників просили гнучкий графік роботи, деякі – приходити і йти раніше три рази в тиждень, а ще частина – працювати з дому два дні в тиждень. Стать працівника та причина запиту варіювалися.

foto_cikavosti_25.08.2012-02

Після учасників запитали, яка ймовірність того, що вони задовольнили б дане прохання. Також вони повинні були оцінити, наскільки приємною, надійною, обов’язковою і цілеспрямованою здалася їм людина. Серед учасників, які читали текст, у якому чоловік прохав працювати з дому через догляд за дитиною, 69,7% заявили, що вони “радше за все” або “дуже ймовірно” пішли йому назустріч, порівняно з 56,7% тих, хто читав сценарій, де аналогічне прохання виходило від жінки. Майже чверть (24,3%) визнала чоловіка надзвичайно приємним. Лише 3% думали так само про жінку. Всього 2,7% чоловіків здалися зовсім ненадійними або не дуже надійними, тоді як жінка виглядала такою для 15,5% опитаних.

Читайте також: Найкраща робота в світі

“Наші результати показують, як культурні уявлення про виховання дітей впливають на сприйняття. На сьогоднішній день люди вважають, що для жінок в порядку речей і заробляти, і піклуватися про дітей. Для чоловіків донині головним обов’язком в очах суспільства залишається утримання сім’ї, тому багато відчувають повагу до чоловіків, які бажають зайнятися доглядом за дітьми або домашніми справами”, – говорить дослідник Крістін Манш.

Вчені побоюються, що це може стати проблемою, так як зараз багато пар прагнуть рівноправності у шлюбі. В ситуації, коли обидва партнери працюють і займаються домашніми справами, у жінок може бути більше труднощів на робочому місці. Перехід до гендерної рівності будинку призведе до такої нерівності на роботі.

Крім того, дослідження показало: чоловіки і жінки, прохання яких були пов’язані з доглядом за дитиною, оцінювалися як більш порядні, які мають, надійні і гідні заохочення. 63,5% заявили, що “швидше за все” або “дуже ймовірно” задовольнили б прохання, пов’язане з доглядом за дітьми. Лише 40,7% пішли б назустріч працівникам, які просили працювати з дому два дні в тиждень з екологічних причин, або через те, що дорога забирала у них надто багато часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button