Людина

Вчені зрозуміли, чому пігмеї такі маленькі

Вчені досліджували пігмеїв, а також їх найближчих сусідів – представників народів бакига і бака, з якими вони торгуються і укладають шлюби, і нарешті з’ясували причину низького росту та малого розміру тіла “людей завбільшки з кулак”.

foto_cikavosti_25.08.2012-05

Вчені виступили із заявою, згідно з якою їм нарешті вдалося з’ясувати, чому пігмеї або “люди завбільшки з кулак” такі маленькі, пише кореспондент Daily Mail. Вони вважають, що розмір тіла жителів екваторіальних лісів Африки, ймовірно, є селективною (вибірковою) адаптацією до тропічних лісах, в яких вони займаються полюванням і збиранням. За словами дослідників, саме завдяки низькому зростання пігмеї легко подорожують по лісах.

“Цікаво було дізнатися, як живуть в тропічних лісах мисливці і збирачі, які пристосувалися до дуже складних умов, – каже доцент кафедри антропології та біології з Університету штату Пенсільванія (Pennsylvania Stat), Джордж Х. Перрі (George H. Perr). – Тропічні ліси є місцем, де людині дуже важко вижити: там дуже жарко, волого і обмежена кількість їжі, особливо не в сезон фруктів. Однак їм (пігмеям) вдається жити в таких умовах, які іншим народам здалися б нестерпними”.

Читайте також: 5 найбільш важливих і дивовижних відкриттів у генетиці останніх років

У статті, опублікованій в “Працях Національної академії наук” (Proceedings of the National Academies of Scienc), вчені вказують, що вони досліджували генотип пігмеїв і порівняли його з генотипом їх сільськогосподарських сусідів – народом бакига, у якого вони традиційно обмінюють плоди з лісу на зерно, і іноді укладають шлюби, а також з генотипами народу бака і сусідами-фермерами, що говорять на мові банту.

Таким чином вчені з’ясували, що низький зріст пігмеїв викликаний не генетичною мутацією, як це буває при багатьох формах карликовості, а є результатом різних змін в геномі, які спричинили вплив на ріст.

“Низький зріст став селективною адаптацією до тропічних лісів з багатьох причин, – пояснює Джордж Перрі. – Маленьке тіло потребує невеликої кількості їжі, яку нелегко дістати в такому місці, як важкопрохідний ліс. Невелике тіло також виділяє менше тепла, що важливо в жаркому і вологому кліматі. Крім того, низькорослим людям набагато легше пересуватися в густому підліску і лазити по деревах”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button