Екологія

Біткоїн шкідливий для планети, як виробництво яловичини і видобуток нафти

Вчені підрахували, що на кожен долар створеної ринкової вартості біткоїна доводилося $ 0,35 млн кліматичної шкоди

Вченим давно відомо, що біткоїн шкідливий для навколишнього середовища. Однак нове дослідження показало, що видобуток криптовалюти порівнянний по шкоді для планети з м’ясною промисловістю і видобутком нафти.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в Scientific Reports, вчені вирішили з’ясувати, як біткоїн завдає шкоди довкіллю відповідно до трьох критеріїв: чи збільшується передбачувана кліматична шкода з плином часу, чи перевищувала ринкова вартість криптовалюти цей збиток і наскільки цей загальний збиток порівнюється з іншими секторами.

Дослідники розглядали дані, отримані в результаті майнінгу біткоїнів з січня 2016 року по грудень 2021 року.

Результати аналізу показали, що збиток від біткоїнів для клімату в середньому становить 35% від його ринкової вартості. Цей результат знаходиться між виробництвом яловичини (33%) і споживанням бензину (41%).

Біткоїн виявився менш небезпечним для Землі, ніж виробництво електроенергії з природного газу (46%).

При цьому, дослідники відзначають, що видобуток цифрової валюти з кожним роком завдає все більше і більше шкоди для планети.

“Ми не знаходимо доказів того, що видобуток біткоїнів з часом стає більш стійким. Швидше, наші результати говорять про зворотне: видобуток біткойнів з часом стає все більш брудною і шкідливою для клімату. Коротше кажучи, екологічний слід біткоїнів рухається в неправильному напрямку”, – резюмують автори аналізу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button