Земля

Гігантський “шрам” на поверхні Землі показали з космосу (фото)

Лавовий потік довжиною 80 км є одним з найбільших у своєму роді на Землі. Тепер його сфотографували з борту МКС.

Астронавт на борту Міжнародної космічної станції (МКС) зробив приголомшливу фотографію стародавнього потоку лави, який простягнувся через пустелю в Нью-Мексико. Зверху замерзла річка вулканічної породи виглядає як темний шрам, висічений в навколишній пустелі, пише Live Science.

Площа потоку базальтової лави, відома як Carrizozo Malpaіs, становить близько 337 км2, а її довжина становить близько 80 км. За даними Геологічної служби США, він знаходиться недалеко від Каррізозо, міста в пустелі Чіуауа в Нью-Мексико. Це один з найбільших потоків лави, що утворилися на Землі за останні 10 000 років.

Зображення люб’язно надано земною обсерваторією НАСА

Виверження, що породило Каррізо Мальпаїс, почалося близько 5 000 років тому і тривало від 20 до 30 років. Протягом цього часу магма повільно витікала з підповерхневого щитового вулкана, який відтоді став бездіяльним. За даними Геологічної служби США, ізольовані лавові трубки під поверхнею поширили розплавлену породу на незвично велику площу.

Нове зображення являє собою мозаїку з чотирьох фотографій, зроблених 30 червня невідомим астронавтом з екіпажу 67-ї експедиції на борту МКС. “Зшитий” знімок, який є одним з найбільш докладних аерофотознімків потоку лави, коли-небудь зроблених, опублікували на сайті земної обсерваторії НАСА.

Повнорозмірний знімок у високій роздільній здатності можна подивитися тут.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments