Екологія

До кінця століття рівень світового океану виросте на 40 см

Один з найбільш страшних наслідків глобального потепління – це підвищення рівня води у світовому океані. За останніми оцінками NASA, якщо кількість глобальних викидів різних парникових газів не знизиться, то танення крижаних щитів Гренландії та Антарктиди призведе до підвищення рівня моря на 38 сантиметрів до 2100 року.

Image by Hans Braxmeier from Pixabay

Центр космічних польотів імені Годдарда NASA очолив міжнародний проєкт, в якому взяли участь понад 60 експертів. Названий ISMIP6 (проєкт порівняльного моделювання крижаних щитів), він створений для кращого розуміння, наскільки катастрофічним буде танення крижаних щитів Гренландії та Антарктиди для океану.

Результати роботи міжнародної команди показали, що величезний крижаний покрив Гренландії може додати від 8 до 27 сантиметрів до глобального рівня моря до 2100 року. А великі крижані щити Антарктиди потенційно можуть викликати підвищення рівня моря від 3 до 28 сантиметрів до кінця сторіччя. В ході роботи вчені також виявили, що за XX століття рівень світового океану піднявся приблизно на 15 сантиметрів. Зараз цей процес прискорився у два рази.

Нові дані, опубліковані в журналі Cryosphere, допомагають дослідникам кількісно оцінити танення крижаних щитів. «Одна з найбільших прогалин, коли мова заходить про те, наскільки підвищиться рівень моря в майбутньому, – це те, який внесок внесуть крижані щити», – сказала керівник проєкту Софі Новіцкі.

У своїй роботі, вчені також змоделювали ситуації з мінімальним рівнем викидів. У випадку з крижаним щитом Гренландії це призвело б до глобального підвищення рівня моря на 3 – 9 сантиметрів. Зрозуміти процес в Антарктиді складніше. Вчені кажуть, що не виключений варіант, що викиди можуть привести і до «зниження» рівня води.

Однак вчені повідомляють, що підвищення рівня світового океану, швидше за все, неминуче, але з «цими новими результатами ми [вчені] можемо зосередити наші зусилля в правильному напрямку і точно знати, над чим потрібно працювати, щоб продовжувати поліпшувати прогнози».

Нагадаємо, що останні дослідження показують, що багато прибережних регіонів вже до 2050 року будуть змушені жити в постійному природному хаосі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button