Земля

Битва за воду: планету чекає брак найважливішого ресурсу

За прогнозами експертів, вже в найближчі 10 років гостру нестачу води зазнають близько 2 млрд людей по всьому світу. Дефіцит загрожує понад 40% населення планети, включаючи найбільш проблемні регіони: Північну Африку, Близький Схід і Південно-Східну Азію. Але вже зараз цей природний ресурс стає знаряддям війни.

foto_cikavosti_12.06.2014-017

Спецслужби США прогнозують, що менш ніж через 10 років вода може стати причиною або знаряддям війни. Особливо на Близькому Сході і в Північній Африці. Але подекуди це вже стало реальністю. Приклад тому – Сирія.

«У 2008 році В цьому регіоні почалася затяжна посуха. Вона тривала кілька років. У результаті впали показники сільського господарства, зросло безробіття, люди з сільських районів Сирії переселялися в міста. На цьому тлі виникло невдоволення, яке переросло у конфлікт», – говорить президент Тихоокеанського інституту Пітер Ґлейк.

Читайте також: Warka Water — вода з нічого + відео

У Сирії бойовики використовують воду як знаряддя боротьби проти уряду. Минулого місяця вони завдали удару по насосним станціям в Алеппо, в результаті чого 2 млн людей залишилися без питної води.

У Лівії в ході конфлікту була зруйнована система водопостачання, на будівництво якої покійний лідер Каддафі виділив понад $20 млрд.

Французькі компанії, за деякими даними, проявляють інтерес до приватизації державної системи водопостачання Лівії.

Після того, як США вторглися до Іраку, одна з найбільших американських корпорацій Bechtel отримала контракт на відновлення системи водопостачання в країні. Та ж сама компанія була змушена піти з Болівії, коли там почалися громадські протести проти різко росту цін на воду. Bechtel прийшла в Болівії завдяки Світовому банку, який заявив, що виділить країні допомогу, лише якщо там буде приватизовано суспільне водопостачання. Ті ж умови були нав’язані багатьом іншим країнам, що потребують допомоги.

«Приватизація води – складна і сумнівна процедура. Якщо тенденція продовжиться, то, швидше за все, вона спровокує ще більшу напругу по всьому світу», – зазначає Ґлейк.

Згідно з даними організації «Центр за чесність в суспільстві», західні країни отримають до $1 трлн від приватизації, очищення та розповсюдження води на Близькому Сході і в Північній Африці, де вода часто цінується більше, ніж нафта.

«Через сто років нам доведеться платити непомірно високі ціни за воду. Війни будуть вестися саме за цей ресурс», – говорить експерт по водним ресурсам уряду США Маріо Саласар.

Читайте також: Чисту воду можна отримати з … гною

Тим часом більш ніж у 1,2 мільярда людей по всьому світу немає доступу до чистої води. Згідно з прогнозами ООН, з часом ситуація лише погіршиться.

Багато вважають, що вода стане нафтою 21 століття. Той, хто її контролює, буде впливати на зростання та процвітання будь-якої країни. І, швидше за все, боротьба за контроль водними ресурсами вже почалася.

Натхнення: http://vk.com/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button