Земля

Вчені: Глобальне потепління змушує фермерів садити менше культур

Іноземні вчені провели ряд досліджень, завдяки яким стало відомо про зниження висаджування сільськогосподарських культур у зв’язку з поширенням глобального потепління. Така інформація з’явилася на зарубіжному сайті The Independent.

Група вчених з різних країн світу провела ряд важливих досліджень, завдяки яким з’явилася інформація про вплив глобального потепління на Землі на кількість культур, що висаджуються. Вчені проводили дослідження змін клімату в Бразилії і на залежність висаджування зернових та інших культур протягом останніх десяти років, завдяки чому з’явилися відомості про зниження кількості висаджених культур залежно від підвищення середньорічної температури.

Підвищення температури на планеті може вплинути на кількість одержуваного врожаю в середньорічному вираженні. Завдяки знімкам, отриманим з супутника, в період з 2002 по 2008 роки на території бразильського штату Масу-Гросу на плантаціях з висадженої кукурудзи і сої середня температура зросла на 1 відсоток, що стало приводом для зниження урожайності вищевказаних культур, в середньому, на 9-13 відсотків.

Вчені вважають таке підвищення температури критичним, відзначаючи, що в майбутньому температура повітря може зрости ще на 2 градуси приблизно до середини XXI століття, повідомляє професор з університету Тафтса Евері Кін. Повідомляється, що штат Масу-Гросу був обраний у зв’язку зі своєю унікальною значущістю для сільського господарства Бразилії і завдяки його м’якому тропічного клімату. Завдяки висадці сої у згаданому штаті на світовий ринок поставляється до 10% продукту від загальносвітових поставок, в разі подальшого підвищення температури урожайність запасів сої в світі зменшиться на 30-70 відсотків, що сильно вдарить по економіці регіону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button