Земля

В Йеллоустоуні зафіксовані незвичайні викиди на найбільшому гейзері

Найбільший у світі активний гейзер вивергався цілих три рази за останні 6 тижнів в національному парку США Йеллоустоун, у тому числі один раз на цьому тижні. Це сталося з незвичайним паттерном.

Геологи запевняють, що приводу для занепокоєння немає і це не ознаки швидкого руйнівного виверження вулкана.

Гейзер «Пароплав» (Steamboat), який викидає воду в повітря на висоту до 91 м, мав виверження 15 березня, 19 квітня і 27 квітня. Востаннє він вивергався три рази за рік 2003 року, повідомляє Обсерваторія вулкана Йеллоустоун Геологічної служби США.

«Нічого не вказує на те, що має відбутися яке-небудь вулканічне виверження», — говорить в електронному листі Майкл Поланд, науковець обсерваторії. За словами Поланда, виверження «Пароплава» в цьому році було меншим, ніж зазвичай, але два виверження в квітні по кількості викиду в повітря води були приблизно в 10 разів більше, ніж виверження відомого «Старого вірного гейзера».

Геологи не виділяють причини останньої серії вивержень, але кажуть, що вона може вказувати на якісь термальні порушення в басейні гейзера, або що у «Пароплава» просто може відбуватися кілька невеликих вивержень замість одного великого.

Так як більшість гейзерів вивергаються не по якомусь конкретному графіком, «це просто може відображати хаотичність гейзерів», — говорить Поланд.

«В Йеллоустоуні не було виверження вулкана більше 70 тисяч років! А гейзери вивергаються весь час», — говорить Джей Лоуестерн, геолог-дослідник Геологічної служби США, який спеціалізується на вулканах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button