Екологія

Фітопланктон, який світиться в темряві “більш стійкий до кліматичної кризи”

Нове дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, показує, що морський фітопланктон набагато стійкіший до кліматичної кризи, що насувається, ніж вважалося раніше.

Фітопланктон – це крихітні водорості, що дрейфують на поверхні океану і є важливим джерелом їжі для морського життя. Під час фотосинтезу ці водорості поглинають поживні речовини, такі як фосфати та нітрати, поглинають розчинений вуглекислий газ і виділяють кисень, що становить приблизно половину кисню, яким ми дихаємо.

Вчені стверджують, що знання того, як морські водорості реагуватимуть на глобальне потепління та пов’язане з цим зменшення поживних речовин у верхніх шарах океанських вод, має вирішальне значення для розуміння довгострокової життєздатності нашої планети.

Під час дослідження Міжнародна група дослідників виявила, що механізм, відомий як пластичність поглинання поживних речовин, дозволяє морським водоростям адаптуватися і справлятися з низьким вмістом поживних речовин в океані. Очікується, що такий дефіцит виникне в найближчі десятиліття через глобальне потепління верхніх шарів океану.

Однак доктор Ин Ен Квон, дослідник з Центру фізики клімату IBS в Пусанському національному університеті, Південна Корея, попередив: «Навіть незважаючи на те, що наше дослідження демонструє важливість біологічної буферизації екологічних змін глобального масштабу, це не означає, що фітопланктон несприйнятливі до антропогенних змін клімату. Ці фактори недостатньо добре вивчені і ще не представлені в кліматичних моделях».

Як річний рівень виробництва фітопланктону зміниться у світі протягом наступних 80 років, залишається досить неясним. В останньому звіті Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) вказується невизначеність від -20% до +20%, що означає, що поки невідомо, збільшиться або зменшиться фітопланктон в майбутньому

“Моделі майбутньої системи Землі повинні використовувати вдосконалені уявлення на основі спостережень про те, як фітопланктон реагує на численні стресові фактори, включаючи потепління та закислення океану. Це необхідно для прогнозування майбутнього морського життя на нашій планеті”, – говорить професор Аксель Тіммерманн, співавтор цього дослідження та директор Центру фізики клімату IBS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button