Наука

Вчені створили ліки, здатні продовжувати життя людини

Міжнародна група вчених створила ліки проти спадкового захворювання прогерії, що приводить до передчасного старіння людини. Мова про ліки, здатні продовжувати життя хворих з подібним діагнозом.

Прогерія є спадковим захворюванням. Вона призводить до прискореного старіння клітин, з-за чого людина помирає дуже рано, в середньому організм перестає функціонувати в 13 років. Причиною процесу передчасного старіння є порушення в тіломірах, які знаходяться на краях хромосом. Їх завдання полягає в захисті ДНК від ушкоджень під час процесу копіювання клітин. З-за проблем з ними відбувається нагромадження не кодувальної РНК, що призводить до старіння всього організму.

Вчені синтезували «конструкції», які прикріплюються до молекули РНК і пригнічують активність пошкоджених клітин. У результаті цього під час копіювання ДНК не отримують ушкоджень, а це призводить до зростання тривалості життя. Експеримент на мишах показав значний приріст цього показника. Середнє збільшення життя склало 24%, а максимальний результат дорівнює 44%.

Фахівці відзначають, що схожі процеси відбуваються і в організмі здорових людей, однак вони починаються пізніше і йдуть значно довше. Саме тому, теоретично, створені ліки можуть продовжити життя звичайної людини.

Кнопка «Наверх»
Закрыть