Відео

Блискавки над США. Вид з супутника (відео)

Спостерігати за блискавками з Землі — захоплююче заняття. Але електричні шторми ще більш неймовірні, якщо дивитися на них з космосу.


Астронавтів і космонавтів на Міжнародній космічній станції відкриваються ексклюзивні види, але новий супутник НАСА GOES-16 робить цю перспективу доступною для всіх. Нещодавно він зняв величезний електричний шторм, який пронісся над сходом США.

Новітній Геостаціонарний експлуатаційний супутник спостереження за навколишнім середовищем (GOES), запущений в листопаді 2016 року, обертається на земній орбіті на висоті 35,8 тисячі км над Америками і збирає погодну інформацію для таких служб, як Національне управління океанічних і атмосферних досліджень.

Апарат все ще влаштовується на орбіті, але перше відео — сильний початок його місії. Короткий ролик, на якому знятий шторм 28-29 квітня, породив безліч блискавок, декілька торнадо і заметіль в Канзасі, пропонує вид на ці погодні події з нового ракурсу.

Більшість інструментів на Землі відстежують тільки удари блискавок від хмар до землі, але GOES-16 може бачити і блискавки, які б’ють з хмари в хмару. Це допомагає метеорологам судити про силу шторму. Точна інформація — раннє попередження. Для тих, кому доводиться шукати укриття або евакуюватися в очікуванні шторму, зайві 15 хвилин можуть змінити все.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button