Земля

Францію атакують хижі черви

Гігантські хижі черв’яки з Азії нагрянули до Франції. Загроза від цих створінь, яких називають біпаліями, так велика, що біологи з Французького національного музею природної історії кажуть, що на карту поставлено все — від дикої природи до садів.

Дослідницька команда тільки що опублікувала результати п’ятирічного дослідження хижих черв’яків, поєднавши випадки спостереження не тільки у Франції, але і в тропічних територіях Гваделупа і Мартініка.

Всього біологи ідентифікували п’ять видів іноземних черв’яків, включаючи відмінний різновид з головою у вигляді молота. Найцікавіше, що створіння живуть у Франції — пожираючи земляних черв’яків, приносячи шкоди місцевій природі і наганяючи страх на нічого не підозрюючих садівників — щонайменше останні 20 років. І ніхто й не думав оголошувати тривогу.

Це дивно, враховуючи повну відсутність у черв’яків бажання ховатися. Молотоголовий хробак довжиною 25,4 см вважається найбільшим у світі плоским хробаком. Повністю випроставшись, він може досягати більше 90 см в довжину.

Більш того, деякі види помітного яскравого блакитно-зеленого кольору. Інші, той же молотоголовий черв’як, явно виправдовують своє ім’я.

А ще гігантські плоскі черви озброєні біологічною зброєю під назвою тетродотоксин, яке дозволяє їм зберігати здобич.

Францию атакуют хищные черви

Щонайменше одна людина намагалася попередити Францію в 2013 році Тоді натураліст П’єр Гро зробив знімок молотоголового хробака в своєму саду. Але експерти вирішили, що черв’як — випадковий іноземний гість.

Хоча екологічний вплив ненажерливих черв’яків ще не визначено, їх любов до земляних черв’яків робить їх загрозою для екології ґрунту, а також біорізноманіття.

Але основна вина тут, припускають вчені, лежить на глобалізації, яка дозволила черв’якам приїхати до Франції на імпортних товарах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button