Людина

Близькість синхронізувала серцебиття чоловіка та дружини

Коли подружжя знаходиться в безпосередній близькості один з одним, один з них впливає на частоту серцевих скорочень іншого — і навпаки.

married couple Фото Від klaasvanderploeg

Вчені з Іллінойського університету в Урбані-Шампейні (США) виявили, що у літніх пар синхронізується частота серцевих скорочень, коли подружжя знаходиться поряд один з одним. Дослідження опубліковано в журналі Journal of Social and Personal Relationships.

Автори роботи вимірювали пульс — фізіологічний маркер збудження — у десяти гетеросексуальних пар (вік 64-88 років), які перебувають у довгому шлюбі (від 14 до 65 років). Для цього протягом двох тижнів учасники експерименту мали спеціальні електронні пристрої. Водночас другий пристрій, датчики якого розміщували навколо будинків, відстежував близькість подружжя один до одного. Щовечора дослідники дзвонили своїм піддослідним і розпитували про те, як минув день, чи не сварилися вони, а також загалом про здоров’я та благополуччя.

«Першим кроком було перевірити, чи є зв’язок між частотою серцевих скорочень та близькістю. Ми вивчили частоту серцевих скорочень чоловіка на тлі близькості, потім частоту серцевих скорочень дружини на тлі близькості, а потім показники обох. Крім цього, ми хотіли зрозуміти, чи працювали всі три змінні разом. Чи можна використовувати будь-яку з них, щоби передбачати інші? І відповідь: так», – розповіли вчені.

Як виявилося, серцебиття подружжя синхронізувалося з урахуванням так званого відношення випередження/відставання (цей коефіцієнт показує, у скільки разів швидше зростає (відстає) рівень одного ряду динаміки у порівнянні з іншим): інакше кажучи, частоту скорочень у кожній парі ставив один із партнерів. Часом «ведучою» була дружина, часом навпаки, чоловік.

«Близькість була незмінно пов’язана з частотою серцевих скорочень кожного партнера, але величина і послідовність кореляції варіювалися з кожним днем, тобто зв’язок близькості та частоти серцевих скорочень задавала взаємодію, а не пара. Крім того, наша прогностична модель показала, що всі три змінні необхідні для оптимального передбачення: близькість та частота серцевих скорочень партнерів динамічно взаємопов’язані», – додали автори роботи. Проте виявити закономірності, що лежать в основі зрушень, ученим не вдалося.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button