Людина

Останні сто років у людей зростає IQ

Проаналізовано зміну IQ людства за останні 100 років, нове явище названо «ефектом Флінна» — це зростання інтелекту людей на 3 пункти кожні 20 років з початку 20-го століття.

b8881a9a52d6d827d59b36d095f807d2

Вчені припускають, що «ефект Флінна» з’явився завдяки поліпшенню харчування, доступності медичної допомоги, гігієни та освіти. Проте, зростання інтелекту – річ важко реєстрована. Справа в тому, що статистика бере тільки зовнішні дані, це означає, що завжди є результати, де зростання IQ не зареєстроване. Формальне порівняння становища людей з рівнем інтелектом, наприклад, в 100 балів, які жили на початку 20-го століття і живуть зараз, — неправильно.

Читайте також: 

Вчені припускають, що ростуть не загальні когнітивні здібності, а конкретні. Крім того, сама методика вимірів інтелекту людства змінилася, що також впливає на підсумок.

Таким чином, не можна достовірно стверджувати, що людство розумнішає з плином років. Потрібно брати до уваги, що людство адаптується до всіх пропонованих умов, розвиваючи лише найбільш необхідні навички та вміння.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»