Технології

Boeing збирається добувати енергію з шуму літаків

Аеропорт — дуже гучне місце. На відстані 25 метрів шум двигунів злітаючого літака досягає 150 децибел. Цього достатньо, щоб розірвати ваші барабанні перетинки. Але цьому жахливому шуму можна знайти застосування, вважають в Boeing. Компанія розробляє спосіб генерації електрики з ревіння двигунів.

bf894cbad3737a7d94e772fbb8b71fa8

В новому патенті, виданому Boeing, викладаються основи технології. Першим кроком буде встановлення «колекторів звукових хвиль вздовж злітно-посадкової смуги. Такі колектори виглядають як супутникові тарілки, а на практиці є великими «вухами». Ці «вуха» будуть спрямовані у бік джерела звуку, а викликані шумом вібрації будуть приводити в рух турбіну. Отримана таким чином електроенергія буде повернута в аеропорт.

Але чи буде це працювати? Розрахунки вчених показують, що буде. У 2011 році в Массачусетському технологічному інституті вже піднімали цю тему, і вона була з ентузіазмом зустрінута експертами. Але з невеликими застереженнями:

«В цьому звуці виразно укладена енергія, — сказав Девід Коен-Танугі, віце-президент Енергетичного клубу МТІ. — Але щільність цієї енергії дуже низька, і не існує способу захопити її всю. Вам знадобиться дуже голосний і тривалий шум, щоб отримати певні результати».

І де ж ми можемо знайти таке місце? Звичайно, в аеропортах!

Звичайно, варто зауважити, що багато інших розробок Boeing так і не втілилися в реальність (принаймні, поки). Так що немає гарантії, що і цей патент коли-небудь знадобиться, але можливо, одного разу наші злітно-посадкові смуги будуть засіяні по краях величезними тарілками-«вухами».

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button