Технології

Додаток Sleepio допомагає вилікувати безсоння

Міжнародна група вчених провела масштабне дослідження причин безсоння і можливостей позбавлення від нього. В ході дослідження з’ясувалося, що мобільний додаток з навчання гігієні сну Sleepio допоміг поліпшити фізичне і психічне здоров’я людей, які страждають порушеннями сну.

Сервіс Sleepio дає оцінку самопочуття людей і наявності у них проблем зі сном. На основі тесту, складаються персональні рекомендації і програма позбавлення від безсоння. Група учених з Великобританії і США провела дослідження, за підсумками якого впевнено заявляє, що когнітивно-поведінкова онлайн-терапія не тільки вкрай ефективна в боротьбі з порушеннями сну, але може стати одним з найпоширеніших інструментів телемедицини.

Для вивчення впливу використання програми і онлайн-рекомендацій на боротьбу з безсонням, вчені спостерігали за станом 1711 пацієнтів з порушеннями сну. Кожен випробуваний одержував шість сесій лікування по 20 хвилин кожна. Лікування тривало 12 тижнів. Контрольний звіт про стан пацієнтів створювався першого, четвертого і восьмого тижня, а також через три місяці після закінчення терапії.

За словами вчених використання онлайн-терапії та рекомендацій — це ефективний спосіб впоратися з безсонням. Люди стали менше втомлюватися, у них почали зникати симптоми депресії і тривоги. Детально результати дослідження описані авторами у статті Effect of Digital Cognitive Behavioral Therapy for Insomnia on Health, Psychological Well-being, and Sleep-Related Quality of Life у журналі JAMA Psychiatry.

Натхнення: techfusion.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button