Здоров'я

Чому дієта – поганий спосіб схуднути?

Бажання знизити вагу нерідко штовхає людину на дивні і необдумані вчинки. Але навряд чи знайдеться щось більш небезпечне для здоров’я, ніж дієта для швидкого схуднення.

Щорічно мільйони людей катують себе найвитонченішими способами, обмежуючи кількість їжі, рахуючи калорії, білки, жири і вуглеводи. Фанатична боротьба із зайвими кілограмами може перетворитися на самознищення, якщо забути просту істину: дієта – це лікувальне харчування, призначенням якого повинен займатися кваліфікований фахівець. Будь-яка корекція раціону повинна відбуватися з урахуванням індивідуальних особливостей організму, інакше повернення втрачених кілограмів в подвійній кількості виявиться найменшою проблемою, що чекає вас після жорсткої дієти.

Шкідливі монодієти

Вибираючи для схуднення один продукт (кефір, рис, гречку, яблука та ін.), людина дійсно втрачає кілограми досить швидко. Натхненна ефектом, вона забуває про те, що для повноцінної роботи організму необхідний набір всіх поживних елементів: жирів, білків, вуглеводів, вітамінів і мінералів. Жоден продукт не володіє ними в достатній кількості, а значить через певний час, коли жирові відкладення витратяться, організм спробує отримати енергію, знищуючи м’язову масу.

Порушення харчування тканин і органів і критичний недолік корисних речовин позначаться на стані шкіри, волосся, нігтів і зубів. Також монодієти можуть стати причиною анемії, погіршення імунітету, захворювань шлунково-кишкового тракту, серця і судин.

Потрібно відмовлятися від вуглеводів?

Багато вважають, що повністю відмовившись від вуглеводів, можна моментально схуднути і «очистити» організм. Дійсно, яка користь може бути від цих солодощів, «що відкладаються» на боках і животі?

Правда в тому, що вуглеводи – джерело глюкози, від якої безпосередньо залежить робота нашого мозку. Її недолік небезпечний розвитком гіпоглікемічного синдрому, який проявляється слабкістю, стомлюваністю, почуттям голоду, погіршенням когнітивних здібностей, пам’яті та уваги, головним болем і запамороченням.

Читайте також: 

Чому повертається зайва вага?

Низькокалорійні дієти уповільнюють обмін речовин, і для підтримки активності організм звикає використовувати певну кількість енергії. Коли ж людина, задоволена новим вагою, повертається до колишнього харчування, метаболізм перебудовуватися не поспішає. «Зайва» їжа перетворюється в новий жир, і нескінченна історія повторюється: знову сідає на жорстку дієту, після якої стає жертвою «повторного» ожиріння.

Що потрібно робити?

Щоб не стати жертвою новомодних дієт, що заповнили інтернет і журнали, підходити до схуднення слід комплексно і з розумом. Для початку зверніться до ендокринолога: можливо причиною зайвої ваги стало не харчування, а гормональні проблеми або порушення інших органів і систем. У такому випадку лікування і дієту повинен підбирати лікар.

Якщо ж об’єктивних внутрішніх причин не спостерігається, слід міняти спосіб життя і харчові звички. Стосується це не короткого проміжку часу (1 рік – теж недостатньо), але всього життя. Регулярні фізичні навантаження, помірне споживання їжі, повноцінний відпочинок, своєчасне лікування гострих і хронічних захворювань – запорука здоров’я і хорошої фізичної форми.

Марія Ниткина

 Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button